Home office

Home office je v dnešní době poměrně běžný. Málo kdo je ale zvyklý pracovat z domova již několik týdnů v kuse. Jak si poradit s takovou porcí práce z domova a nezbláznit se z toho?

Během tak dlouhé doby práce z domova hrozí postupný úpadek produktivity. Tomu se samozřejmě chceme vyhnout ze začátku co nejvíce. Každému sedí jiný přístup, ale zkuste třeba na HO následující tipy.

Vyžadujte od svých nadřízených jasnou komunikaci a konkrétní zadání. To samé servírujte i svým podřízeným. Menší množství komunikace může vést k šumům a vyhodnocení zadání práce špatně. I na Home office není žádoucí dělat chyby a opakovat práci několikrát.

Zkuste se chovat jako byste byli v práci. Ráno vstaňte tak jako když chodíte do práce. Udělejte si běžnou ranní rutinu a běžte na to. Také není dobré pracovat z postele. Najděte si pohodlné místo u stolu, tak jako v práci. Můžete se i převléknout, v práci také nejste v pyžamu.

Vyčleňte si na práci jedno místo, odkud budete jen pracovat. Až půjdete z pracovního kouta „domů“ uleví se vám :). Zní to banálně, ale psychika na nás působí a možný stres z místa práce si pak můžeme přenést i do času volna.

Dělejte si víkendy. Pokud vám to pracovní vytížení umožní, dodržujte víkendy a od práce si odpočiňte. Home office často workoholiky láká k neustálé práci.

Máte-li děti, které musíte hlídat, snažte se v zabavení vašich ratolestí střídat. I maminky i tatínkové musí pracovat.